Pompa czy zestaw hydroforowy

Klienci często pytają nas, co będzie dla nich lepsze: pompa, czy zestaw hydroforowy? Wybór jest indywidualny. Wszystko zależy od tego, do czego pompa będzie nam potrzebna. Zestawy hydroforowe nadają się do sytuacji, gdzie zależy nam na zapasie wody - działka, dom czy domek letniskowy. Natomiast pompy bez zbiorników są idealne do doraźnego korzystania z wody. kranik ogrodowy, podlewanie ogrodu czy chociażby umycie samochodu.

Zestawy hydroforowe, czyli pompa z osprzętem, wąż wibracyjny oraz zbiornik o odpowiedniej pojemności.
Po prawej stronie widać zdjęcie zestawu hydroforowego z pompą JSW150 i zbiornikiem 24 l. W ofercie mamy gotowe zestawy, lecz bez problemu możemy stworzyć nowy i dostosować go do indywidualnych potrzeb. Zestaw hydroforowy jest wielofunkcyjny. Im pompa będzie miała większą wydajność w l/min szybciej napełni zbiornik. Im zbiornik będzie większy, tym pompa będzie się rzadziej uruchamiała, co korzystnie wpłynie na jej żywotność. Pompa będzie doprowadzać wodę do zbiornika, a zbiornik pod ciśnieniem dalej przekaże wodę do instalacji. Do zestawu polecamy sterownik automatyczny do pompy - dzięki niemu nie trzeba będzie ręcznie uruchamiać urządzenia. Pompa sama uruchomi się, gdy ciśnienie w zbiorniku będzie minimalne, oraz wyłączy się, gdy ciśnienie będzie maksymalne. Oczywiście sami wybieramy te parametry. Reduktor ciśnienia, który również polecamy do zestawu, jak wskazuje nazwa obniża ciśnienie, wyrównując je. Nie będziemy mieli skoków ciśnienia w sytuacji, gdy z wody będzie korzystało kilka urządzeń na raz - pralka, zraszacze czy kran w kuchni. Trzeba pamiętać, że jeżeli chcemy pobierać wodę ze zbiornika do kilku miejsc jednocześnie, powinniśmy się zdecydować na większy zbiornik. Do domu jednorodzinnego polecamy zbiorniki od 150 L w górę.

Pompy bez zbiorników polecamy do korzystania doraźnego, oraz tam, gdzie nie jest wymagany zapas wody. Idealnie nadadzą się do nawadniania czy kraniku działkowego.
Po prawej stronie widać zdjęcie pompy Jet100A(a) z wyłącznikiem BRIO SK-13, czyli sterownikiem automatycznym. Do pomp bez zbiorników również polecamy taki sterownik, który uruchomi pompę na przykład, gdy odkręcimy kranik czy wąż ogrodowy. Sterownik ten także wyłączy pompę, gdy zerwie się lustro wody w studni lub zbiornik z deszczówką się wyczerpie (czyli ma w sobie zabezpieczenie przed pracą na sucho). Istnieją również inne rozwiązania. Możemy podłączyć pompę do specjalnego gniazdka i przez pilot lub aplikację w telefonie aktywować gniazdko, uruchamiając pompę.

Zdecydowanie nie polecamy korzystać z tradycyjnego rozwiązania czyli zwykłego podłączenia przez wtyczkę do prądu. Pompa wtedy będzie pracować cały czas i sama się nie wyłączy. Użytkownicy często o tym zapominają i zakręcają zawór bez wyłączania pompy. Urządzenie uszkodzi się gdy będzie pracować "na sucho", lub uszkodzi instalację nadmiernym ciśnieniem, gdy zapomnimy o odkręceniu kranu, lub zrobimy to za wolno.

jsw150 24l













Pompa Jet100aa ze sterownikiem

 

Zostaw po sobie komentarz